130

עובדים

50 אלף

מתנדבים

28,064 טונות

מזון בריא ומזין חולק לאלו הזקוקים לו
אוספים ומחלקים מזון בריא ומזין למי שצריך כמו שצריך

אודות לקט ישראל

לקט ישראל הוא ארגון הצלת המזון הלאומי של ישראל. חזונו של הארגון הוא הצלת כל עודפי המזון הראויים והמזינים בישראל למען אלה הזקוקים להם.

הארגון מפעיל מרכז לוגיסטי גדול, מעסיק כ-130 עובדים ועשרות אלפי מתנדבים. בשנת 2022 הציל הארגון כ-2 מיליון ארוחות מבושלות מבסיסי צה"ל, בתי מלון, חברות הסעדה ועוד, וכ-26.5 אלף טונות ירקות ופירות טריים, איכותיים ומזינים הנאספים כתרומת עודפים מחקלאים ובתי אריזה. עודפי המזון הועברו לכ-234,000 נזקקים מדי שבוע, באמצעות למעלה מ-265 עמותות, וארגונים בכל רחבי ישראל.

פעילות ההצלה נעשית באמצעות מערך לוגיסטי מורכב, שמשנע את המזון אל מרכז לוגיסטי במרכז הארץ – בו ממוין ונארז המזון וממנו יוצא לעמותות וארגונים שותפים ומהם לנזקקים בכל רחבי הארץ. את פעילות ההצלה מלווה מחלקת תזונה ואיכות המתווה את המדיניות להבטיח חלוקה שוויונית ככל הניתן של המזון המוצל, כמו כן, הארגון מקיים בקרה על איכות המזון המוצל הן בהיבט של בטיחות מזון והקפדה על שמירתו בתנאים מיטביים והן בהיבט של ערכיו התזונתיים.

בקרב האוכלוסיות המקבלות את המזון המוצל אין גישה סדירה למזון בריא, ידע ומודעות בנושאי תזונה נבונה והשפעתה על הבריאות. תזונאיות הארגון מעבירות לאוכלוסייה זו סדנאות לתזונה בריאה

Leket Fields_022
שדה של לקט ישראל בבנימינה צילום: ארכיון לקט ישראל