105

עובדים

47 אלף

מתנדבים

17 מיליון ק"ג

מזון בריא נאסף ומחולק בשנה

אוספים ומחלקים מזון בריא ומזין למי שצריך כמו שצריך

לקט ישראל בנק המזון הלאומי

לקט ישראל הוא ארגון הצלת המזון הגדול בארץ והיחיד שעוסק בהצלת מזון בלבד. המטרה העיקרית של לקט ישראל היא למגר את בעיית חוסר הביטחון התזונתי באמצעות הצלה וחלוקה מחדש של עודפי מזון לטובת אוכלוסיית הנזקקים בישראל.

לקט ישראל עוסק בקטיף עודפי תוצרת חקלאית טרייה ואיסוף עודפי ארוחות מבושלות מזינות, מיון ואריזת העודפים וחלוקתם לנתמכים בכל רחבי הארץ. האוכלוסיות המקבלות את המזון המוצל הינן ממעמד סוציו-אקונומי נמוך וסובלות מאי בטחון תזונתי. 

הארגון מקיים בקרה על איכות המזון המוצל הן בהיבט של בטיחות מזון והקפדה על שמירתו בתנאים מיטביים והן בהיבט של ערכיו התזונתיים והקפדה על היותו מזין ובריא. לפיכך בין היתר, מממן הארגון רכישת תשתיות מתאימות לעמותות המקבלות ממנו את עודפי המזון לחלוקה. כמו כן, תזונאיות הארגון מעבירות סדנאות תזונה לאוכלוסיות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, שמטרתן העלאת מודעות והקניית כלים לתזונה נכונה ובריאה בתקציב מוגבל. 

הדו"ח הלאומי לאובדן מזון והצלת מזון לשנת 2018 מופק זו השנה הרביעית, על ידי לקט ישראל ו- BDO. על פי אומדני הדו"ח, סך היקף אובדן המזון בישראל עומד על 2.5 מיליון טון, בשווי של כ- 19.7 מיליארד ₪, המהווים כ- 35% מהיקף ייצור המזון בישראל. מתוכם, קיים אובדן של מזון בר-הצלה, כלומר מזון הראוי למאכל, בהיקף של כ- 1.2 מיליון טון ובשווי של כ- 7 מיליארד ₪. 

בשנת 2018 הציל ארגון 'לקט ישראל' כ- 2.2 מיליון ארוחות מבושלות מבסיסי צה"ל, בתי מלון, חברות, מסעדות ועוד וכ- 15.5 אלף טון תוצרת חקלאית בשווי כולל של כ- 150 מיליון ₪. עודפי המזון הללו הועברו מדי שבוע ללמעלה מ- 175,000 נזקקים באמצעות כ- 200 עמותות ברחבי ישראל. כמו כן, תזונאיות הארגון העבירו 70 סדנאות לנזקקים, שעסקו במתן כלים לתזונה בריאה בתקציב מוגבל. לפעילות הארגון סייעו כ- 47,000 מתנדבים מסורים. 

לצמצום אובדן מזון והצלת מזון תרומה כלכלית חשובה גם בצמצום אי השוויון במשק וגם בהפחתת יוקר המחייה, כמו כן בשיפור הפריון והתחרותיות של תעשיית המזון בישראל. לצמצום האובדן ולהצלת המזון תרומה סביבתית משמעותית בחסכון במשאבים ובהפחתת מזהמים ופליטות. 

מייסד ויו"ר לקט ישראל בהתנדבות, ג'וזף גיטלר, עלה לישראל מניו יורק בשנת 2000 ועד מהרה התוודע לדו"ח העוני של המוסד לביטוח לאומי בישראל. הדו"ח אז, כמו לצערנו היום, חשף, כי העוני הוא גם מנת חלקם של אלפי ישראלים, אנשים חרוצים העובדים למחייתם ונאבקים מדי יום בכדי לשרוד, אך נותרים מתחת לקו העוני. הארגון, שהחל כהתארגנות מקומית בביתו של ג'וזף, שהסיע את עודפי המזון במכונית הסובארו הפרטית שלו, גדל והתרחב באופן מרשים עד שהפך לרשת הצלת המזון הגדולה בארץ. 

הכרה של מקבלי ההחלטות ביתרונות הרבים של הצלת המזון והקצאת תקציבים מתאימה, תאפשר להציל כמויות גדולות יותר של עודפי מזון טריים ומזינים ולצמצם באופן משמעותי את פער אי הביטחון התזונתי בישראל תוך חסכון משמעותי במשאבים ועלויות.

Leket Fields_022

שדה של לקט ישראל בבנימינה צילום: ארכיון לקט ישראל

נושאי הדו״ח

סגירת תפריט